Author Archives: administrator strony

Gminne zawody w 2 ognie usportowione

 

Zwycięstwem naszych reprezentantek zakończył się Gminny Turniej  w 2 ognie usportowione , który rozegrany został w sobotę w Czepielowicach . W rywalizacji chłopców nasi zawodnicy zajęli III miejsce .

Gratulacje i podziękowania za udział w zawodach dla wszystkich uczestników :-)

 

 

uwaga , konkurs !!!

REGULAMIN KONKURSU

§ 1

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą „Małe głowy- wielkie pomysły KUCHNIA”

2. Organizatorem Konkursu jest Samorząd Szkolny

3. Konkurs zostanie przeprowadzony wyłącznie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lubszy w dniach od 21.01.2019 r. do 11.01.2019 r.- dzień dostarczenia prac.

4. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 15 lutego po obradach Komisji konkursowej, w której skład wchodzić będą nauczyciele pracujący w placówce.

§ 2

WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń klas 1-8, który:

a) wykona pracę techniczną mającą na celu stworzenie urządzenie mającego zastosowanie w kuchni z materiałów recyklingowych np. papier, plastik, tektura itd.

PRACA NIE MOŻE BYĆ KOPIĄ ISTNIEJĄCYCH JUŻ URZĄDZEŃ

b) materiały, z których wykonane będzie urządzenie ma być powszechnie dostępne i bezpieczne dla dzieci.

c) praca ma być wykonana samodzielnie

2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest łączne spełnienie następujących warunków:

a) osoba biorąca udział w Konkursie musi posiadać status Uczestnika zgodnie z § 2 pkt 1.

§ 3

NAGRODY

  1. Nagrodą w Konkursie jest:

Odznaczenie trzech miejsc na podium odpowiednią oceną z zajęć technicznych i upominkiem. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa w konkursie.

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo , zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas oraz innymi nauczycielami w dniu :

Lubsza –  21 stycznia  ( poniedziałek )    godz. 16.00

Dobrzyń – 23 stycznia ( środa )               godz.  16.30 

We wtorek natomiast zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystą akademię z okazji Waszego  święta (  sala sportowa godz. 16.00 ) 

12 stycznia 2019 roku w Czepielowicach odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro zawodników i dwie zawodniczki. W kategorii chłopców rocznik 2006 i młodsi trzecie miejsce zajął Michał Karpiński. Tuż za podium uplasował się Mateusz Mozoła. Jeszcze lepiej wypadły nasze dziewczęta, które zajęły drugie – Antonina Mykita i trzecie miejsce – Maja Pajer.

WYNIKI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY :

kategoria 2006 i młodsi dziewcząt:

2. Antonina Mykita

3. Maja Pajer

kategoria 2006 i młodsi chłopców:

3. Michał Karpiński

4. Mateusz Mozoła

5. Jakub Milczanowski

6-8. Grzegorz Jacheć

kategoria 2005/2004 chłopców:

6-8. Adrian Zieliński

6-8. Robert Komborski

Antonina Mykita, Maja Pajer, Michał Karpiński uzyskali awans do POWIATOWYCH MISTRZOSTW W TENISIE STOŁOWYM !

Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne podziękowania a laureatom wielkie gratulacje :)

Opracowanie: Adam Przybyła

PS Natomiast już w najbliższą sobotę uczniowie klas czwartych ( rocznik 2008 ) będą reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Gminy w 2 ognie usportowione , które odbędą się w Czepielowicach . Życzmy im osiągnięcia jak najlepszego wyniku !!!

RM

 

Wicemistrzostwo  dziewcząt oraz III miejsce chłopców

w Powiatowych Mistrzostwach Małego Olimpijczyka :-)

W zakończonym dzisiaj  Turnieju Gier i Zabaw potocznie nazywanym „małym olimpijczykiem ” reprezentanci naszej szkoły zdobyli III miejsce w kategorii chłopców oraz II miejsce w kategorii dziewcząt . Rywalizacja była bardzo wyrównana a o zwycięstwie najczęściej decydowało szczęście oraz lepsza dyspozycja tego dnia . Różnica , która decydowała o kolejności miejsc  pomiędzy poszczególnymi zespołami wynosiła zaledwie 1 punkt !!! 

Wszystkim , którzy uczestniczyli w zawodach serdeczne podziękowania i oczywiście 6 z W-F !!! :-):-):-) 

Skład naszych zespołów : 

DZ. A. Mykita , L. Pachurka , W. Golonka , J. Buszta , W. Posmyk , J. Polańska , N. Małecka , O. Rawska , K. Merkwa , 

CH : M. Mozoła, K. Nowotarski . S. Krzywy, T. Foryś , J. Wysocki , F. Wysocki , Sz. Jacheć , K. Zapotoczny , B. Bilski , A. Gonciarski .

przygotowanie i opieka : Robert Michalak

 

Fantastycznej i niezapomnianej zabawy sylwestrowej z odrobiną umiaru i odpowiedzialności !!! :-)

A na Nowy 2019 Rok

Marzeń o które warto walczyć. Radości, którymi warto się dzielić, przyjaciół z którymi warto być i nadziei bez której nie da się żyć. 

Szczęśliwego Nowego Roku !!!!!!!

 

Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia.

 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

Tradycją naszej szkoły już od kilku lat jest organizowanie wigilii. W tym roku po raz drugi w szkole, dn. 21 grudnia 2018 roku zorganizowana została wigilia dla całej społeczności szkolnej, nauczycieli i pracowników obsługi. Gościem specjalnym był proboszcz ks. Józef Meler. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez uczniów kl. I – III, nad którym czuwała p. Edyta Chołoniewska. Byli pastuszkowie, aniołki, królowie i diabeł, ale najważniejszy był nowonarodzony Jezus, którego wszyscy pragnęli zobaczyć i złożyć mu w darze to, co mieli najcenniejsze.

W drugiej części spotkania Dyrektor Szkoły – p. Agata Czechowska złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Przewodniczący szkoły – Mikołaj Milczanowski odczytał fragment Pisma Świętego mówiący o narodzinach Jezusa, a ksiądz proboszcz odmówił modlitwę. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędę ,,Bóg się rodzi”. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Na stole wigilijnym znalazły się symbolicznie potrawy wigilijne – krokiet z barszczem. Był też słodki poczęstunek. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody za udział w konkursach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Były to konkursy: plastyczny na wykonanie kartki lub ozdoby świątecznej. Kolejny konkurs polegał na wykonaniu świątecznych pierników, które można było nabyć na szkolnym kiermaszu. Ostatni konkurs polegał na wykonaniu dekoracji zimowej lub świątecznej na klasowe drzwi. W tym konkursie zwyciężyła kl. VIII, która wykonała choinkę udekorowaną bombkami ze swoimi zdjęciami. Zdjęcia te przedstawiały różne momenty z życia szkolnego kl. VIII. Dekoracja ta była bardzo oryginalna i ciekawie wykonana.

Podczas wigilii nie zabrakło kolęd w wykonaniu chętnych uczniów naszej szkoły. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i wspólnie spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2019 w pełni sił, z nową energią do pracy i do nauki.

Opr. K. Raczkowska

 

Przedstawienie jasełkowe

 

Komunikat

Piątek – 21 grudnia 2018 r. 

Wigilia szkolna , godz. 9.00 – 11.0

( obowiązuje strój galowy ) 

Świetlica funkcjonuje wg. harmonogramu ( dla uczniów , których oboje rodziców pracuje w tym dniu ) 

Powrót do zajęć szkolnych – 3 stycznia 2019 r. ( czwartek ) !!!!!

Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny oraz spotkanie z wychowawcami klas

w dniu 18 grudnia o godz. 16.00