Wszystkie wpisy, których autorem jest administrator strony

FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 8 października w Namysłowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po wygranych Mistrzostwach Powiatu, naszą szkołę reprezentowały cztery sztafety w różnych kategoriach wiekowych. Najlepiej wypadły dziewczęta młodsze (rocznik 2008/2009), które zajęły ósme miejsce w województwie. Dzielnie walczyły również pozostałe nasze sztafety

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły 😉

Opracował

Adam Przybyła

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

W rozegranych 3 października Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców zwyciężył Mateusz Mozoła oraz w kategorii dziewcząt zwyciężyła Antonina Mykita.

W turnieju wzięło  udział 13 zawodników i 5 zawodniczek naszej szkoły.

Dziewczęta rozegrały zawody systemem każdy z każdym. Najlepsza okazała się uczennica klasy VII b Antonina Mykita, która pokonała wszystkie rywalki. W decydującym meczu pokonała Maję Pajer, która zajęła drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Martynie Iwańczuk.

Chłopcy natomiast toczyli pojedynki w czterech grupach z których awans do ćwierćfinałów uzyskało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy. Trójka faworytów turnieju między sobą rozdzieliła miejsca na podium. W pierwszym półfinale Łukasz Lemieszko po niezwykle emocjonującym i dramatycznym meczu pokonał Michała Karpińskiego 3:2. Natomiast w drugim meczu półfinałowym Mateusz Mozoła pokonał Mateusza Januszka 3:0.

W meczu finałowym uczeń klasy VII b Mateusz Mozoła pokonał mistrza gminy, czwartego zawodnika powiatu oraz finalistę mistrzostw województwa z ubiegłego roku Łukasza Lemieszko 3:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Karpińskiemu.

Laureaci otrzymali puchary oraz dyplomy :)

Serdeczne gratulacje :)

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju :)

Klasyfikacja końcowa:

Opracował: A. Przybyła

BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGOznaki

• Dziecko będące uczniem klas I-III staje się samodzielnym pieszym, a tym samym uczestnikiem ruchu drogowego.
  • Oznacza to, że powinno wiedzieć jak poruszać się po drogach, aby nie narażać swojego zdrowia i życia.
  • Powinno wiedzieć z jakimi zagrożeniami może spotkać się jako pieszy, a w przyszłości jako rowerzysta.
  • Powinno być świadome, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiadają zarówno kierowcy, jak i piesi.

W oparciu o lekcje tematyczne „Dbamy o własne bezpieczeństwo” oraz „Zasady ruchu drogowego” przypomnieliśmy sobie, że staliśmy się samodzielnymi pieszymi i uczestnikami ruchu drogowego. Oznacza to, że powinniśmy wiedzieć, jak poruszać się po drogach, aby nie narażać swojego zdrowia i życia. Powinniśmy wiedzieć z jakimi zagrożeniami możemy spotkać się jako piesi.

W ramach kółka „Myślę, rozumiem, wiem” zrealizowano cykl zajęć mających na celu utrwalenie powyższych zagadnień. Efektem naszej pracy było nie tylko pozyskanie, poszerzenie i utrwalenie nabytej wiedzy, ale przełożenie jej na ciekawe, praktyczne doświadczenie. Tak powstały makiety miasteczka ruchu drogowego.

Zapraszamy do obejrzenia naszych prac :-)

Klasa: III – uczestnicy projektu
Cele projektu:

• poznanie podstawowych przepisów ruchu drogowego
  • poznanie nazw i znaczeń wybranych znaków drogowych,
  • rozwijanie świadomości, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiadają zarówno kierowcy, jak i piesi.

„Na chodniku przystań bokiem. Popatrz w lewo bystrym okiem. Skieruj w prawo wzrok sokoli. Znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.”

„Kiedy światło jest czerwone – przechodzenie zabronione, a gdy świeci się zielone – można przejść na drugą stronę.”

„My mamy odblaski przy nodze, jesteśmy widoczni na drodze. Jesteśmy bezpieczni, choć mali, błyszczymy, świecimy w oddali”.

Realizacja i opracowanie: R. Wadówka

indeks

Lubsza, dnia 01.10.2020 r.

KOMUNIKAT !

POWSZECHNY SPIS ROLNY 01.09. – 30.11.2020 r.

Rolniku nie czekaj do ostatniej chwili, dokonaj samospisu przez internet!

Gdy zadzwoni rachmistrz w celu spisu telefonicznego, odmowa udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 grozi karą grzywny!

Bogusław Gąsiorowski

Gminny Komisarz Spisowy w Lubszy

Pasowanie na ucznia w PSP w Lubszy

Powitanie pierwszaków
Wrzesień to czas, kiedy wracamy wypoczęci po wakacjach do szkoły, gotowi na nowe wyzwania, wiedzę, znajomości. Dla uczniów klas pierwszych to czas podjęcia nauki w nowym miejscu z nowymi kolegami, koleżankami. Jednak najpierw muszą zostać przyjęci do społeczności uczniowskiej. W związku z tym 8 września 2020 roku dzieci zostało pasowanych na uczniów klas pierwszych. Złożyli oni ślubowanie, iż godnie będą reprezentować swoją szkołę i dołożą wszelkich starań, by sprostać postawionym przed nimi wymaganiom.
Życzymy im wielu sukcesów.

informacja dot. świetlicy

Szanowni  Rodzice

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki

Świetlica w Lubszy