Wszystkie wpisy, których autorem jest administrator strony

Nauka hybrydowa

Szanowni uczniowie 🙂

Od dnia 17 maja rozpoczynamy w naszej szkole nauczanie w systemie hybrydowym .

Klasa VIII – nauka stacjonarna od 17 do 24 maja .

Egzamin : 25 maja – 27 maja

Klasy : IV , V , VI A – nauka stacjonarna w dniach :

18 maja ( wtorek ) , 20 maja ( czwartek ) , 24 maja ( poniedziałek )

Klasy : VI B , VII A oraz VII B – nauka stacjonarna w dniach :

17 maja ( poniedziałek ) , 19 maja ( środa ) , 21 maja ( piątek )

oraz 28 maja ( piątek )

Serdecznie zapraszamy 🙂

1 maja – święto ludzi pracy

2 maja – dzień Flagi

3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Narodowy Spis Powszechny Ludności


Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się
poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia
społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

Bogusław Gąsiorowski
Gminny Komisarz Spisowy”

Życzenia dla Sandry
Wielkanoc to czas ważny i wyjątkowy! Z tej okazji klasa pierwsza wykonała świąteczne kartki z życzeniami dla Sandry. Dzieci życzyły aby Święta Wielkiej Nocy przyniosły przede wszystkim zdrowie, radość, spokój, jak również siłę w pokonywaniu wszelkich trudnych chwil i pozwoliły z nadzieją i ufnością patrzeć w przyszłość.

A. Kaźmierczak

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

To już kolejna edycja konkursu, w której uczniowie naszej szkoły wzięli udział. Mamy też kilku laureatów tego konkursu na szczeblu powiatowym. W ubiegłym roku szkolnym nagrodę w konkursie otrzymał uczeń obecnej kl. VIb – Mikołaj Drozd, który w tym roku po raz kolejny wykonał pracę konkursową. W tym roku, w tym trudnym czasie, czasie pandemii pomimo wielu ograniczeń udało się przeprowadzić konkurs. Do konkursu zgłoszono 14 prac z kl. I – VII. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Wyłonienie laureatów na etapie powiatowym zostanie przeprowadzone do dn. 9 kwietnia 2021 roku.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział i wykonanie pięknych prac, choć temat nie był łatwy.

Opr. K. Raczkowska

W ostatnim tygodniu w czwartek i w piątek, kiedy dzieci były w szkole- chętni uczniowie klasy 1 i 2 PSP w Lubszy pod okiem nauczyciela świetlicy wykonali prace w grupach na konkurs zorganizowany przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Plakaty, które wykonały dzieci były tworzone  w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”. Celem konkursu było wdrażanie troski o poprawę stanu jamy ustnej u dzieci oraz jednocześnie zapobieganie próchnicy. Dzieci miały doskonałą wiedzę na temat potrzeby kontrolnych wizyt u stomatologa oraz systematyczności w zachowaniu higieny zębów. Uczniowie z zaangażowaniem i głowami pełnymi pomysłów wspólnie pracowali nad wykonaniem plakatów. Współpraca nie była łatwa, ponieważ dzieci musiały uzgodnić między sobą technikę, formę oraz treść przekazu. Finalnie jestem z nich bardzo dumna, bo poradzili sobie znakomicie i swoją pracę wykonali znakomicie. Trzymamy kciuki za wyniki konkursu.”

Życzę spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.
Pozdrawiam Katarzyna Maciejewska

Lekcja Ekologii w klasie I w Lubszy

 

Plastik – materiał lekki, wytrzymały i tani – zmora dzisiejszych czasów.

Plastikowe odpady są znajdowane wszędzie, od Arktyki po Antarktydę, od powierzchni aż po samo dno. Szacuje się, że każdego roku do mórz i oceanów trafia od 4,8mln do 12,7mln ton plastiku, w znacznej części z miejsc, gdzie śmieci zostają beztrosko wyrzucone na ziemię lub do rzeki, a rzekami trafiają do mórz i oceanów. Następnie prądy oceaniczne przenoszą je do najdalszych zakątków świata.

Odpady dryfujące w wodzie i zaśmiecające wyspy i plaże, to jedynie część problemu. Każdego dnia naukowcy znajdują kawałki plastiku w żołądkach morskich stworzeń, zarówno ryb, ptaków czy ssaków. Coraz częściej słyszymy o przypadkach martwych wielorybów znajdowanych na plażach.

Plastikowe odpady szkodzą nie tylko oceanom, ale i nam samym.

Morza i oceany zamieniają się w zastraszającym tempie w rzadką, plastikową zupę. Co więcej, ten wyprodukowany i wyrzucany przez nas plastik może zaszkodzić także nam samym. Chemikalia dodawane do plastiku w celu nadania mu odpowiedniej plastyczności czy koloru przenikają do tkanek ryb i skorupiaków, które jemy, a także bezpośrednio do tkanek ludzi. Oznacza to, że plastik, który tak beztrosko wyrzucamy, zaczyna do nas wracać.

Na dzisiejszych zajęciach klasa I zgłębiła wiedzę na temat szkodliwości plastiku. Lekcja uświadomiła dzieciom, że  już od najmłodszych lat mogą dbać o naszą planetę, wybierając choćby napoje bez plastikowych słomek. Uczniowie oglądali spot reklamowy „Tu pijesz bez słomki”, dyskutowali, a na koniec wykonali bardzo ciekawe prace zwiększające świadomość problemu.

Manufaktura Łódź – wycieczka SKKT

 

Sprawozdanie z wycieczki oraz galeria zdjęć na stronie SKKT  wydarzenia  🙂 🙂 🙂  ( lewy górny róg  ekranu )

  🙂 🙂 ZAPRASZAMY 🙂 🙂

 

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE PTTK NA ROK 2021/2022

SKKT WŁÓCZYKIJEPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze | PTTK
Pomimo trudnych czasów pandemicznych również dla turystyki i naszego koła chcę podziękować wszystkim za wytrwałość i cierpliwość. Obecnie planujemy kalendarz imprez turystycznych na bieżący rok.

Bardzo proszę więc o zapoznanie się z bieżącymi informacjami na stronie szkoły w zakładce „Biuletyn informacyjny SKKT”.

Z przyjemnością zapraszam na wycieczkę już 13 marca 2021 r. 

ŁÓDŹ – MIASTO UTKANE BAWEŁNIANYMI HISTORIAMI

…….do zobaczenia na szlaku niezwykłych historii miast….

Opiekun SKKT, Renata Wadówka

**************************************

WARSZTATY Z ROBOTYKI

Nikt nie zaprzeczy faktom , że dzisiejsze czasy przesiąknięte są wynalazkami techniki odpowiednio zaprogramowanymi wraz z całą gamą podzespołów, o których przeciętny człowiek nie ma zielonego pojęcia. Dlatego mając na względzie słuszność staropolskiego przysłowia „Czego się Jaś za młodu nauczy, to Jan będzie umiał” uczniowie klasy I i II wzięli dziś udział w warsztatach robotyki. Podczas zajęć budowali roboty, które później programowali według określonych wzorów. Na samym końcu odbyła się najlepsza część zajęć- ZABAWA! Wszystkie roboty działały prawidłowo 😊 To była wspaniała lekcja kreatywności i logicznego myślenia!
ECH