Author Archives: administrator strony

Drodzy uczniowie , Szanowni Rodzice :-)

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi pragniemy życzyć wszystkim Wam wszelkiej pomyślności , radości życia w miłości i pokoju oraz wszystkiego co najlepsze :-):-):-)

************

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do szkoły , po świętach , w środę 24 kwietnia :-)

Komunikat dla Rodziców

Szanowni Państwo , Rodzice

Mając na uwadze dobro dzieci oraz w poczuciu odpowiedzialności zawiadamiamy , że w dniu 15 kwietnia ( poniedziałek )  wznawiamy działalność Publicznego Przedszkola w Lubszy oraz Oddziału Przedszkolnego w Dobrzyniu

Jednocześnie przypominamy , że egzamin klas ósmych odbędzie się zgodnie z planem tj. w poniedziałek , wtorek oraz środę ( 15 – 17 kwietnia )

( uczniów prosimy o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej , przyborów oraz dwóch długopisów lub pióra z czarnym atramentem )

W czasie egzaminów zajęcia dla pozostałych klas nie odbywają się .

*************

Akcja protestacyjna nauczycieli trwa nadal

Komunikat dla Rodziców

12 kwietnia ( piątek )  akcja strajkowa będzie kontynuowana

*************************************

Komunikat w sprawie egzaminu dla klasy VIII

Dyrektor ZSP w Lubszy informuje , że egzamin dla klasy VIII odbędzie się zgodnie z planem tj.

w poniedziałek , wtorek , środa o godzinie 9.00

Uczniów prosimy o przybycie o godz. 8.40

Niezbędne przybory na egzaminie :

dwa długopisy lub pióra z czarnym atramentem , przybory geometryczne .

************************

PS : Nauczyciele oraz pracownicy ZSP w Lubszy składają podziękowania za liczne głosy wsparcia dla naszej akcji wyrażane w mediach społecznościowych oraz kierowane bezpośrednio do uczestników protestu .

20190304_142453-4-1

Protest nauczycieli – komunikat dla rodziców

Komunikat Wójta Gminy Lubsza

Szanowni Państwo

W związku z planowaną akcją strajkową przez nauczycieli trwającą od dnia 8 kwietnia do odwołania informuję , że opieka nad dziećmi w czasie strajku będzie zapewniona przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy w świetlicach wiejskich w godzinach 8.00 – 14.00

PSP i PP w Lubszy –  Dom Ludowy w Lubszy

PSP Dobrzyń i oddział przedszkolny w Dobrzyniu – świetlica wiejska w Dobrzyniu

Ważny komunikat dla Rodziców

Szanowni Rodzice !!!

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w  Lubszy zawiadamia , że

od dnia 8 kwietnia 2019 r. tj. poniedziałek do odwołania ,

w przypadku braku porozumienia pomiędzy Związkami Zawodowymi a Rządem RP , w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubszy ( Publiczne Przedszkole w Lubszy , Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubszy , Filialna Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu ) nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze , w związku z przystąpieniem pracowników szkoły do akcji strajkowej .

Z poważaniem :

Dyrektor ZSP w Lubszy

mgr  Agata Czechowska

+++

Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8 z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika

Okres usprawiedliwiający nieobecność rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły jest okresem za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy

Szanowni Państwo

Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla was i waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość i zrozumienie, a także zapewnienie opieki dzieciom na czas trwania strajku

2.04.2005 r

swieca21.37

wielkanoc-2017-polanica-zdroj-6538-1

UWAGA KONKURS!!!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi

Samorząd Uczniowski ogłasza KONKURS na:

NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ”

Prace (z dołączoną karteczką z imieniem i nazwiskiem uczestnika) należy składać do dnia 10 kwietnia br.

W ocenie pod uwagę będą brane samodzielność wykonania, oryginalność, estetyka.

Zachęcamy do udziału

21 marca 2019r. o godz. 8:00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do  międzynarodowego konkursu matematycznego

Kangur Matematyczny”.

Matematyczne zawody odbywają się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność logicznego myślenia , a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym .

W naszej szkole przystąpiło do niego 52 uczniów z klas II-VIII. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę- zabawkę logiczną.

W konkursie nie ma eliminacji wstępnych a prawo uczestnictwa w konkursie i próby osiągnięcia w nim sukcesu ma każdy uczeń, który Koordynatorowi Szkolnemu wpłacił tzw. „wpisowe” bez względu na to, jakie uzyskuje oceny z matematyki. Wyniki będą w połowie maja.

Gratuluję chęci podjęcia trudu .

Szkolny Koordynator: Pawłowicz

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole :-)

WIOSNA ZDROWA, KOLOROWA

Tradycją naszej szkoły jest zorganizowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku po raz kolejny dzień ten był dodatkowo dniem promocji zdrowia. Każda klasa przypisany miała kolor, z którym wiązało się wykonanie trzech zadań. Pierwszym z nich było zadbanie o to, aby element ubioru ucznia był w danym kolorze. Kolejnym zadaniem było wykonanie gaików w określonym kolorze, a ostatnie zadanie polegało na wykonaniu zdrowych przekąsek z owoców lub warzyw w danym kolorze. I tak uczniowie kl. I, VA i VII prezentowali kolor żółty. Kolor czerwony towarzyszył uczniom kl. II, IVB i VIII. Uczniowie kl. III i VB reprezentowali kolor zielony, a kolor pomarańczowy uczniowie kl. IVA i VI. Po wykonaniu wszystkich zadań cała społeczność uczniowska zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła degustacja zdrowych smakołyków. Ostatnim wydarzeniem tego dnia było symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny, a także przystrojenie szkoły wykonanymi przez uczniów gaikami.

Witaj Wiosno !!!!