Author Archives: administrator strony RM

W naszej szkole od dawna uczniowie są uwrażliwiani na krzywdę zwierząt, uczestniczą w różnych akcjach na ich rzecz. Ostatnio chętni uczniowie z klasy IIIa, IIIb, IVb oraz ze szkoły w Dobrzyniu wzięli udział w akcji „Pomaluj im świat” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lucky Horses – Ochrona Praw Zwierząt https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Lucky.Horses/ , które opiekuje się końmi wykupionymi z rzeźni. Uczniowie wykonali prace plastyczne, stosując różne techniki. Prace zostały przekazane do Stowarzyszenia na licytację, z której dochód został przeznaczony na wykup koni. Miło mi poinformować, że prace naszych uczniów pozwoliły uratować 8 miesięcznego źrebaka Almaza, zapewnić mu dom adopcyjny. Podziękowania składamy również Państwu Karolinie i  Łukaszowi Bezuszko, którzy również zapewnili godny byt kilku koniom ze Stowarzyszenia. Aby obejrzeć prace naszych uczniów i całą licytację, można przyłączyć się do grupy na fb  https://www.facebook.com/search/top/?q=pomaluj%20im%20%C5%9Bwiat%20licytacje

 

20180222_183323

Oprac. Iwona Tworowska

 

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego
oraz postępowania uzupełniającego
na rok szkolny 2018/2019

Rekrutacja do Przedszkola

od 12 marca do 19 marca 2018 r.

Składanie deklaracji o chęci pozostania dzieci w przedszkolu

od 20 marca do 28 marca 2018 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola

6 kwietnia 2018 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów

od 23 kwietnia do 4 maja 2018 r.

Postępowanie uzupełniające

17 maja 2018 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów z postępowania uzupełniającego

******************************

Rekrutacja do klasy I

od 19 marca do 28 marca 2018 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do klasy I dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne

4 kwietnia 2018 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów

Wzory dokumentów są dostępne w Publicznym Przedszkolu w Lubszy, oddziale przedszkolnym w Dobrzyniu oraz w sekretariacie na II piętrze ( dawna biblioteka) w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubszy.

Walentynki

W dniu świętego Walentego Nic nie może dziać się złego,

Nikt nie może się dziś złościć,

Bo dziś nadszedł dzień miłości…

Życie jest piękne, gdy się żyć umie,

gdy jedno serce, drugie rozumie ,

gdy oba serca płoną miłością i pragną kochać się z wzajemnością.

 

Wszystkiego dobrego w Dniu Zakochanych ,

dużo radości, dużo czułości, a przede wszystkim morza miłości !!! :-):-):-)

kartki-na-dzien-zakochanych

 

Powiatowe mistrzostwa „małego olimpijczyka” w Lubszy

 

Niestety , nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego tygodnia , kiedy to  nasze zawodniczki zdobyły I miejsce . 

Tym razem ( różnicą zaledwie 0,5 pkt. ) nasze reprezentantki zajęły II miejsce ustępując zawodniczkom  z Brzegu . O zwycięstwie zdecydowała konkurencja ” bieg z piłką lekarską” , w której zapadł remis pomiędzy drużynami z Brzegu i Grodkowa . Drużyny te podzieliły się punktami i stąd właśnie ta różnica 0,5 pkt. która dała zwycięstwo drużynie z Brzegu . Należy podkreślić , że poziom drużyn  był bardzo wyrównany , a zawodnicy bardzo dobrze przygotowani do zawodów . 

W konkurencji chłopców nasi zawodnicy zajęli III miejsce nieznacznie ustępując drużynom z Grodkowa i Brzegu . Jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość , ponieważ większość naszych zawodników wśród chłopców  była młodsza o rok od swoich konkurentów .

No cóż , nie zawsze można wygrywać :-) :-):-)

Kamil Stoch dzisiaj 4 na Igrzyskach 

Wszystkim uczestnikom zawodów serdeczne podziękowania :-) i czekamy na kolejne sukcesy !!! 

RM

PS :Powiat brzeski – powiat w Polsce w województwie opolskim w obecnym kształcie utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej  Jego siedzibą jest miasto Brzeg .

W skład powiatu wchodzą następujące jednostki administracyjne:

  • gminy miejskie: Brzeg
  • gminy miejsko-wiejskie: Grodków , Lewin Brzeski
  • gminy wiejskie: Lubsza , Olszanka , Skarbimierz ,
  • miasta: Brzeg , Grodków, Lewin Brzeski,
  • ilość szkół podstawowych – 21  – 2055 uczniów ( na podstawie raportu  Urzędu Statystycznego w Opolu 2017 r. )

Wyniki nauczania w I półroczu r.sz.2017/2018

 

Kliknij tutaj  ↓↓↓

sowa-nauczyciel-obraca-kulę-ziemską-53954649

 

 

UCZNIOWIE Z NAJLEPSZYMI WYNIKAMI W I PÓŁROCZU

 

Powiatowe Mistrzostwa w Dwa Ognie

Zwycięstwo naszych reprezentantek :-)

Miłą niespodziankę sprawiły  nasze reprezentantki w rozegranym dzisiaj na sali sportowej w Czepielowicach Turnieju dwóch ogni dziewcząt i chłopców .

Po zwycięstwie z dziewczynami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu,  w kolejnym meczu nieznacznie uległy zawodniczkom z Grodkowa . Ta niewielka porażka miała jednak bardzo ważne znaczenie , ponieważ zdecydowała o kolejności miejsc na podium . Wszystkie bowiem drużyny miały na swoim koncie zarówno porażkę jak i zwycięstwo . Korzystniejsza różnica punktów była decydująca . Dlatego I miejsce przypadło zawodniczkom z Lubszy , II miejsce zajęły zawodniczki z Brzegu natomiast III miejsce zdobyły zawodniczki z Grodkowa . 

IMG_20180203_121134 (600 x 337)

Bardzo serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejny występ dziewcząt ( w najbliższą sobotę na sali w Lubszy ) w Turnieju Gier i Zabaw   ” Mały olimpijczyk ” 

Serdeczne podziękowania dla organizatorów zawodów za profesjonalne przygotowanie :-)

Pierwszego lutego odbyło się w naszej szkole interesujące spotkanie z podróżnikiem panem Przemysławem Supernakiem. Wygłosił on prelekcję pt. „ Różnorodność świata”. Opowiadał o tym, że świat jest bardzo zróżnicowany pod względem ras ludzi, ich kultury, obyczajów, otoczenia przyrodniczego, w którym żyją, spożywanych posiłków, wierzeń religijnych. Była to prelekcja ilustrowana ciekawymi zdjęciami z różnych zakątków świata np. Indii, Chin, Tybetu, Maroka, Tanzanii. Podróżnik opowiadał różne fakty i ciekawostki z zakresu historii, obyczajów i geografii krajów, które odwiedził. Warto wiedzieć, że pan S. Supernak jest podróżnikiem, fotografem, organizatorem wypraw, edukatorem i animatorem kultury. Prowadzi on bloga podróżniczego SuperGlob  https://www.facebook.com/superglob1 oraz Agencję Przygodową Superglob.

 

Pozdrowienia z pięknych Tatr

 

 

 

        Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I-III i starszych. Obie zabawy poprowadził wodzirej Bartek. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w różnych, często śmiesznych konkurencjach, przygotowanych przez wodzireja.

W zabawach uczestniczyli również rodzice i nauczyciele. Głównym punktem zabawy karnawałowej był wybór przez komisję konkursową najciekawszych strojów karnawałowych. Pod uwagę brany był pomysł na przebranie, prezentacja na wybiegu, ogólne wrażenia artystyczne. W tej konkurencji wygrali:

Kl. I – Natalia Turaj i Hubert Kopytko

Kl. II – Patrycja Koszykowska  i  Alan Czernicki

Kl. IIIa – Julia Buszta i Mateusz Mańka

Kl. IIIb – Nela Jastrzębska i Szymon Jacheć

Kl. IVa – Nikola Jucha i Jessica Karłowicz

Kl. IV b – Julia Kielan i Michał Karpiński

Kl. V- Weronika Łowkis i Patrycja Gnap

Kl. VI- Gabriela Kazimierczak i Mikołaj Milczanowski

Wszystkim uczniom gratulujemy.  O atrakcyjne nagrody, słodki poczęstunek i organizację zabawy zadbała Rada Rodziców naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Pewne zwycięstwo naszych zawodników !!! :-)

W rozegranym dzisiaj Turnieju Gier i Zabaw popularnie nazywanym ” małym olimpijczykiem ” zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy z  naszej szkoły . Zarówno chłopcy oraz dziewczęta zdobyli I miejsce i tym samym będą reprezentowali naszą gminę w zawodach powiatowych . 

,,Mały Olimpijczyk’’, to rozgrywany w formie wyścigu rzędów międzyszkolny turniej klas czwartych szkół podstawowych. Jest bardzo wszechstronny sportowo. Szybkość, siła, zwinność i skoczność to tylko niektóre z cech motorycznych, jakie powinien posiadać młody uczestnik tych zawodów. Niezbędne są też walory gimnastyczne i umiejętność kozłowania piłki. Te wszystkie zdolności najlepiej opanowały drużyny zarówno dziewcząt, jak i chłopców ze szkoły w Lubszy . 

W zawodach uczestniczyli także uczniowie ze szkół w Czepielowicach oraz Mąkoszyc . 

Wszystkim zawodnikom serdeczne podziękowania za udział a zdobywcom I miejsca powodzenia na dalszym etapie rozgrywek !!!  :-):-):-)