5a2124172cfd1_p

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia
naszym Uczniom i ich Rodzicom.

Niech nadchodzące święta będą dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.

Nowy Rok 2020 niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytsze marzenia noszone w głębi serca.

Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Tradycją naszej szkoły już od kilku lat jest organizowanie kiermaszu świątecznego. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w pięknej, świątecznej atmosferze. Kiermasz odbył się 17 grudnia br. w hali sportowej. Gościem specjalnym był p. Bogusław Gąsiorowki – Wójt Gminy Lubsza. Tego dnia uczniowie kl. I – VI zaprezentowali się w premierowym przedstawieniu jasełkowym pt.
,,Tak ! On jest Królem !” W organizację kiermaszu zaangażowała się Rada Rodziców. Inicjatorem i głównym organizatorem kiermaszu była p. Agnieszka Pachurka (przewodnicząca Rady Rodziców), która zajęła się przygotowaniem plakatów, zaproszeń, a także zorganizowała grupę rodziców do wykonywania świątecznych stroików. Podczas kiermaszu nabyć można było ozdoby i stroiki świąteczne, ale także świeczki z motywem świątecznym oraz pierniki i ciasta przygotowane przez rodziców. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasiliły konto Rady Rodziców. Kiermasz nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie sponsorów. Serdeczne podziękowania kierujemy zatem do: Bartek Candles, NZOZ ARS – MED oraz do p. Mariana Tomków, który podarował szkole świąteczne drzewko.

Kolejnym świątecznym akcentem w naszej szkole, była wspólna wigilia, która odbyła się 20 grudnia br. Gościem specjalnym był proboszcz ks. Józef Meler. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym. W drugiej części spotkania Dyrektor Szkoły – p. Agata Czechowska złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Uczennica kl. VIII – Anastazja Filipek odczytała fragment Pisma Świętego mówiący o narodzinach Jezusa, a ksiądz proboszcz odmówił modlitwę. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem”. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Na stole wigilijnym znalazły się symbolicznie potrawy wigilijne – krokiet z grzybami. Podczas uroczystości wręczona została nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie na najładniejszą klasową dekorację świąteczną. Laureatem konkursu została kl. VII, której choinką zauroczona jest cała społeczność szkolna. Podczas wigilii Nikola Jucha (kl. VIA) i Michał Karpiński (kl. VIB) zaprezentowali świąteczne utwory w j. angielskim. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2020 w pełni sił, z nową energią do pracy i do nauki.

Opr. K. Raczkowska

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

17 grudnia nasza szkoła brała udział w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców klas VII- VIII, które odbyły się w Gorzowie Śląskim.

Szkołę reprezentowali mistrz gminy w indywidualnym tenisie stołowym Łukasz Lemieszko, wicemistrz gminy Arkadiusz Kilański oraz Robert Komborski.

W Mistrzostwach Województwa przyszło nam się mierzyć z PSP Szymiszów, PSP Kowale, PSP 20 Opole, PSP 6 Kędzierzyn Koźle.

W decydującym meczu o wyjściu z grupy do fazy pucharowej, nasi zawodnicy ulegli 2:3 PSP Kowale.

Po zaciętych i wyrównanych meczach ostatecznie zajęli 12 miejsce w województwie :)

20150317_040104

Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły :)

2 Wicemistrzostwa Powiatu Naszych Małych Olimpijczyków !

W rozegranych 14 grudnia powiatowych mistrzostwach „Małego Olimpijczyka” w PSP nr 6 w Brzegu zdobyliśmy wicemistrzostwo powiatu zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców :)

Do rywalizacji zgłosiło się 5 uprawnionych szkół, (PSP Lubsza, PSP 6 Brzeg, PSP 5 Brzeg, PSP 1 Grodków, PSP 3 Grodków) które wygrały mistrzostwa swojej gminy. Wśród tego zaszczytnego grona znalazła się również nasza szkoła:)

W kategorii dziewcząt wygrała PSP 5 z Brzegu, która okazała się bezkonkurencyjna. Dziewczęta z Lubszy po zaciętej walce ze szkołą nr 3 z Grodkowa zajęły II miejsce :)

Nasze zawodniczki w sześciu konkurencjach zajęły drugie miejsce, a w dwóch uplasowały się na trzecim miejscu.

Natomiast w kategorii chłopców po niezwykle pasjonującej i wyrównanej walce zwyciężyła PSP 6 Brzeg, która wyprzedziła naszą szkołę z Lubszy zaledwie o 2 punkty. III miejsce zdobyła szkoła nr 1 z Grodkowa.

Nasi zawodnicy zwyciężyli w trzech konkurencjach, a w pięciu zajęli drugie miejsce. O zwycięstwie w poszczególnych konkurencjach decydowały minimalne różnice :)

Wyniki

Dziewczęta:

1. PSP 5 Brzeg 24

2. PSP Lubsza 14

3. PSP 3 Grodków 10

Chłopcy:

1. PSP 6 Brzeg 21

2. PSP Lubsza 19

3. PSP 1 Grodków 8

Składy naszych drużyn:

Dziewczęta – Marta Roślicka, Zuzanna Sągol, Alina Wasiel, Oliwia Spiecha, Nela Jastrzębska,Julia Łazaruk, Blanka Serwadczak, Wiktoria Golonka, Patrycja Koszykowska, Kornelia Węgierska.

Chłopcy – Adrian Gonciarski, Piotr Januszek, Wiktor Salak, Kornel Kazimierczak, Sylwester Krzywy, Maksymilian Rzepkiewicz, Mikołaj Drozd, Szymon Jacheć, Damian Daniel, Klaudiusz Hryniuk.

Wielkie gratulacje za wspaniałe sukcesy i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły :):):)

Również podziękowania dla zawodniczek i zawodników za włożony trud i zaangażowanie w długim okresie przygotowań do zawodów gminnych i powiatowych oraz podziękowania dla nauczycieli PSP w Lubszy za pomoc, współpracę, przychylność i możliwość spokojnego trenowania :) składa A. Przybyła.

14 grudnia w Mąkoszycach odbyły się również Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej klas VII-VIII

Nasi zawodnicy po zaciętym meczu ze szkołą z Mąkoszyc, mającą swoje tradycje w piłce ręcznej, nieznacznie ulegli 7:11 będąc równorzędnym rywalem i zajęli II miejsce.

Mikołaj dla zwierząt

Niedawno zakończyła się akcja zbiórki darów dla zwierząt- psów, kotów i koni. Jak co roku, teraz też nie zawiedli Rodzice i uczniowie naszej szkoły. Udało się zebrać ponad 120 kg karmy. Wśród darów były również różne smakołyki, akcesoria pielęgnacyjne, smycze, obroże, koce, miski, zabawki, drapaki, ręczniki. Przekazany został także worek marchwi. W tym roku dary zostały dostarczone do Pani Marii Kołodziejek z Rogalic- wspaniałej opiekunki, pielęgnującej chore bezpańskie koty i psy, poszukującej im domów. Dary dostała także Fundacja Mali Bracia z miejscowości Paryż- mająca pod swoją opieką wiele psów i kotów. Marchew dostała lubszańska Fundacja Baxter- opiekująca się końmi.

 

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielkie serca. Mikołaj dla zwierząt był bardzo udany.

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA – 27.11.2019r.

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawcę świetlicy p. Katarzynę Maciejewską. Wszyscy uczniowie klasy I – 27.11.2019r – przeszli test gotowości świetlicowej. W uroczystości pomagali uczniowie klasy III. Dzieci z pełnym zaangażowaniem recytowały wiersze, zadawały zagadki oraz pomagały pierwszakom przejść sprawnie wszystkie próby.

Pasowanie na Świetliczaka rozpoczęło się od powitania przybyłych gości. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków uczniów klasy pierwszej, jak i stworzenie

w świetlicy pozytywnej atmosfery przepełnionej uśmiechem, przyjaźnią, radością oraz zaufaniem.

Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki wykazały się odwagą, pomysłowością, jak i szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetlika- odgadywali zagadki, wykazywali się znajomością zwrotów grzecznościowych, sprawdzali swoją sprawność i koncentrację uwagi.

W próbie smaku oraz śmiechu zmierzyli się z wypiciem świeżo wyciśniętego soku z cytryny- poradzili sobie wspaniale. Pod koniec konkurencji poddani zostali testowi znajomości literek tzw. próbie wygimnastykowanego języka. Podczas ostatniej zabawy ,,prawda – fałsz’’ dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Na zakończenie by dopełnić tradycji pasowania uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę.

Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany ołówkiem przez wychowawcę świetlicy panią Katarzynę Maciejewską na świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom oraz mały drobiazg. Wychowawca świetlicy wraz z Dyrekcją Szkoły oraz Gronem Pedagogicznym życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Opracowanie :Katarzyna Maciejewska

oficjalne i uroczyste rozpoczęcie działalności SKKT przy PSP w Lubszy

SPOTKANIE Z NOWYMI CZŁONKAMI PTTK

Dnia 9 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubszy odbyło się spotkanie nowo przyjętych członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Podczas spotkania, na które przybyli wraz z rodzicami zaproszeni uczniowie opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Włóczykije” Renata Wadówka przedstawiła działalność koła, jego strukturę, korzyści wynikające z członkostwa PTTK oraz propozycje i zasady uczestnictwa w organizowanych imprezach. W formie prezentacji przedstawiono fotorelację z pierwszej już wycieczki na górę Borówkową, która odbyła się w październiku tego roku. Ponadto zaprezentowano plan wycieczek/imprez na rok 2020 i ogłoszono konkurs na logo SKKT „Włóczykije”. Czekamy na Wasze propozycje.

Zadaniem SKKT jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży turystyki i krajoznawstwa, które związane są zarówno z działalnością dydaktyczną, wychowawczą, jak i profilaktyczną szkoły. Program został napisany i funkcjonuje w szkole w Lubszy z filią w Dobrzyniu jako innowacja pedagogiczna, której autorem jest Renata Wadówka. Obecnie koło zrzesza 52 członków i jest aktywnie wspierane przez dyrekcję szkoły oraz zarząd brzeskiego oddziału PTTK, w którego strukturach funkcjonujemy. Osoba, która jest posiadaczem legitymacji z opłaconą składką PTTK jest pełnoprawnym członkiem PTTK.

Na uroczystość wręczenia legitymacji PTTK przybyli wszyscy zaproszeni goście za co serdecznie dziękuję. Wśród nich Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, Dyrektor PSP w Lubszy Agata Czechowska, Prezes PTTK Ziemi Brzeskiej Wilhelma Barańska, wiceprezes ds. młodzieży Elżbieta Kużdżał.

Prezes PTTK Wilhelma Barańska wraz z wiceprezes Elżbietą Kużdżał uroczyście wręczyły dzieciom i młodzieży legitymacje wraz z odznakami PTTK. Nie obyło się również bez niespodzianek. Nowi członkowie otrzymali również upominki.

Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Rodzicom za wspieranie pasji turystycznych u dzieci, darczyńcom i tym którzy wspierają naszą działalność finansowo i pozafinansowo – państwu Katarzynie i Marcinowi Haręza, Annie i Maciejowi Czarny. Dyrekcji za pomoc w wszelkich podjętych inicjatywach na rzecz uczniów i szkoły, wójtowi za wsparcie naszej idei i wskazanie jak bardzo jest istotna w środowisku naszej gminy, nowemu członkowi PTTK, nauczycielowi naszej szkoły Robertowi Michalakowi za zaangażowanie, pracę opiekuńczą i społeczną na rzecz naszego koła oraz obsługę organizacyjną uroczystości – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Gratulujemy wszystkim wędrowcom kondycji i życzymy rozwijania podróżniczych pasji z naszym kołem! Do zobaczenia na szlaku.

Opiekun SKKT „Włóczykije” Renata Wadówka

sukces naszych olimpijczyków

Zwycięstwem naszych  dziewcząt oraz chłopców zakończyły się zawody „małego olimpijczyka” które rozegrane zostały dzisiaj w PSP w Lubszy . Serdecznie gratulujemy i życzymy udanego występu już za tydzień w zawodach powiatowych :-)

W gminnych zawodach „Małego Olimpijczyka” wzięły udział szkoły z Lubszy, Mąkoszyc i Czepielowic.

Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom i wygrali wszystkie 8 konkurencji :) Natomiast nasze zawodniczki wygrały 6 konkurencji a w dwóch konkurencjach uplasowały się na trzecim miejscu.

Długie i wyczerpujące przygotowania dały efekt w postaci podwójnego zwycięstwa w Mistrzostwach Gminy :)

Końcowe wyniki po 8 konkurencjach:

klasyfikacja chłopców

1. Lubsza 24 pkt

2. Mąkoszyce 14 pkt

3. Czepielowice 10 pkt

klasyfikacja dziewcząt

1. Lubsza 20 pkt

2. Czepielowice 15 pkt

3. Mąkoszyce 13 pkt

Składy naszych drużyn:

Chłopcy: Adrian Gonciarski, Piotr Januszek, Wiktor Salak, Kornel Kazimierczak, Sylwester Krzywy, Maksymilian Rzepkiewicz, Mikołaj Drozd, Szymon Jacheć, Damian Daniel.

Dziewczęta: Marta Roślicka, Zuzanna Sągol, Alina Wasiel, Oliwia Spiecha, Nela Jastrzębska, Wiktoria Golonka, Blanka Serwadczak, Julia Łazaruk, Martyna Gromnicka, Kornelia Węgierska, Patrycja Koszykowska.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Boże Narodzenie to niezwykle magiczny czas. Każdy wtedy powraca wspomnieniami do okresu dzieciństwa, przypominamy sobie jak niecierpliwie wypatrywaliśmy Świętego Mikołaja, który miał spełnić nasze, najskrytsze marzenia. Dziś padają pytania: Czy Mikołaj naprawdę istnieje? Z całą pewnością odpowiadamy: TAK!!! Wystarczy spojrzeć na ilość prezentów jakie udało się zgromadzić podczas kolejnej akcji zbiórki darów dla Dzieci z Domowego Hospicjum Dziecięcego z Opola. Tym razem Mikołajów było jeszcze więcej 😊 W akcji brały udział: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Dzierżona z Karłowic, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Lubszy, Publiczna Szkoła Podstawowa z Popielowa, Ochotnicza Straż Pożarna z Karłowic, Przychodnia Weterynaryjna VIVA z Wrocławia, Ośrodek Wypoczynkowo- Rehabilitacyjny RehaVital ze Starych Siołkowic, mieszkańcy Karłowic, Kurzni i Kuźnicy Katowskiej, bliscy z naszych rodzin o wielkim sercu.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. Wspólna praca na rzecz potrzebujących utwierdza w przekonaniu, że Mikołaj istnieje – tam głęboko w sercu każdego z nas, bez względu na to czy mamy sześć czy sześćdziesiąt lat.

E. Chołoniewska – koordynator akcji

———————-

Dzień Pluszowego Misia

25 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnoświatowym Dniu Pluszowego Misia. Nikogo nie trzeba było długo namawiać do przyniesienia swojego, ulubionego , pluszowego przyjaciela. Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję bliżej przyjrzeć się „misiowej” postaci. Podzieleni na grupy wykonywali niecodzienne zadania tj. wyklejenie misia z figur geometrycznych, zlizywanie miodku z talerzyków, rysowanie misia z zamkniętymi oczami. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w konkurencjach za co zostały nagrodzone dyplomami. Zwieńczeniem dnia było samodzielne wykonanie maski misia.


Edyta Chołoniewska, Agata Kaźmierczak