Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole :-)

WIOSNA ZDROWA, KOLOROWA

Tradycją naszej szkoły jest zorganizowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku po raz kolejny dzień ten był dodatkowo dniem promocji zdrowia. Każda klasa przypisany miała kolor, z którym wiązało się wykonanie trzech zadań. Pierwszym z nich było zadbanie o to, aby element ubioru ucznia był w danym kolorze. Kolejnym zadaniem było wykonanie gaików w określonym kolorze, a ostatnie zadanie polegało na wykonaniu zdrowych przekąsek z owoców lub warzyw w danym kolorze. I tak uczniowie kl. I, VA i VII prezentowali kolor żółty. Kolor czerwony towarzyszył uczniom kl. II, IVB i VIII. Uczniowie kl. III i VB reprezentowali kolor zielony, a kolor pomarańczowy uczniowie kl. IVA i VI. Po wykonaniu wszystkich zadań cała społeczność uczniowska zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła degustacja zdrowych smakołyków. Ostatnim wydarzeniem tego dnia było symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny, a także przystrojenie szkoły wykonanymi przez uczniów gaikami.

Opr. K. Raczkowska