21 marca 2019r. o godz. 8:00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do  międzynarodowego konkursu matematycznego

Kangur Matematyczny”.

Matematyczne zawody odbywają się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność logicznego myślenia , a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym .

W naszej szkole przystąpiło do niego 52 uczniów z klas II-VIII. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę- zabawkę logiczną.

W konkursie nie ma eliminacji wstępnych a prawo uczestnictwa w konkursie i próby osiągnięcia w nim sukcesu ma każdy uczeń, który Koordynatorowi Szkolnemu wpłacił tzw. „wpisowe” bez względu na to, jakie uzyskuje oceny z matematyki. Wyniki będą w połowie maja.

 

Gratuluję chęci podjęcia trudu .

Szkolny Koordynator: Pawłowicz