2 Wicemistrzostwa Powiatu Naszych Małych Olimpijczyków !

W rozegranych 14 grudnia powiatowych mistrzostwach „Małego Olimpijczyka” w PSP nr 6 w Brzegu zdobyliśmy wicemistrzostwo powiatu zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców :)

Do rywalizacji zgłosiło się 5 uprawnionych szkół, (PSP Lubsza, PSP 6 Brzeg, PSP 5 Brzeg, PSP 1 Grodków, PSP 3 Grodków) które wygrały mistrzostwa swojej gminy. Wśród tego zaszczytnego grona znalazła się również nasza szkoła:)

W kategorii dziewcząt wygrała PSP 5 z Brzegu, która okazała się bezkonkurencyjna. Dziewczęta z Lubszy po zaciętej walce ze szkołą nr 3 z Grodkowa zajęły II miejsce :)

Nasze zawodniczki w sześciu konkurencjach zajęły drugie miejsce, a w dwóch uplasowały się na trzecim miejscu.

Natomiast w kategorii chłopców po niezwykle pasjonującej i wyrównanej walce zwyciężyła PSP 6 Brzeg, która wyprzedziła naszą szkołę z Lubszy zaledwie o 2 punkty. III miejsce zdobyła szkoła nr 1 z Grodkowa.

Nasi zawodnicy zwyciężyli w trzech konkurencjach, a w pięciu zajęli drugie miejsce. O zwycięstwie w poszczególnych konkurencjach decydowały minimalne różnice :)

Dziewczęta:

1. PSP 5 Brzeg 24

2. PSP Lubsza 14

3. PSP 3 Grodków 10

Chłopcy:

1. PSP 6 Brzeg 21

2. PSP Lubsza 19

3. PSP 1 Grodków 8

Składy naszych drużyn:

Dziewczęta – Marta Roślicka, Zuzanna Sągol, Alina Wasiel, Oliwia Spiecha, Nela Jastrzębska,Julia Łazaruk, Blanka Serwadczak, Wiktoria Golonka, Patrycja Koszykowska, Kornelia Węgierska.

Chłopcy – Adrian Gonciarski, Piotr Januszek, Wiktor Salak, Kornel Kazimierczak, Sylwester Krzywy, Maksymilian Rzepkiewicz, Mikołaj Drozd, Szymon Jacheć, Damian Daniel, Klaudiusz Hryniuk.

Wielkie gratulacje za wspaniałe sukcesy i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły :):):)

Również podziękowania dla zawodniczek i zawodników za włożony trud i zaangażowanie w długim okresie przygotowań do zawodów gminnych i powiatowych oraz podziękowania dla nauczycieli PSP w Lubszy za pomoc, współpracę, przychylność i możliwość spokojnego trenowania :) składa A. Przybyła.

14 grudnia w Mąkoszycach odbyły się również Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej klas VII-VIII

Nasi zawodnicy po zaciętym meczu ze szkołą z Mąkoszyc, mającą swoje tradycje w piłce ręcznej, nieznacznie ulegli 7:11 będąc równorzędnym rywalem i zajęli II miejsce.