W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Tradycją naszej szkoły już od kilku lat jest organizowanie kiermaszu świątecznego. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w pięknej, świątecznej atmosferze. Kiermasz odbył się 17 grudnia br. w hali sportowej. Gościem specjalnym był p. Bogusław Gąsiorowki – Wójt Gminy Lubsza. Tego dnia uczniowie kl. I – VI zaprezentowali się w premierowym przedstawieniu jasełkowym pt.
,,Tak ! On jest Królem !” W organizację kiermaszu zaangażowała się Rada Rodziców. Inicjatorem i głównym organizatorem kiermaszu była p. Agnieszka Pachurka (przewodnicząca Rady Rodziców), która zajęła się przygotowaniem plakatów, zaproszeń, a także zorganizowała grupę rodziców do wykonywania świątecznych stroików. Podczas kiermaszu nabyć można było ozdoby i stroiki świąteczne, ale także świeczki z motywem świątecznym oraz pierniki i ciasta przygotowane przez rodziców. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasiliły konto Rady Rodziców. Kiermasz nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie sponsorów. Serdeczne podziękowania kierujemy zatem do: Bartek Candles, NZOZ ARS – MED oraz do p. Mariana Tomków, który podarował szkole świąteczne drzewko.

Kolejnym świątecznym akcentem w naszej szkole, była wspólna wigilia, która odbyła się 20 grudnia br. Gościem specjalnym był proboszcz ks. Józef Meler. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym. W drugiej części spotkania Dyrektor Szkoły – p. Agata Czechowska złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Uczennica kl. VIII – Anastazja Filipek odczytała fragment Pisma Świętego mówiący o narodzinach Jezusa, a ksiądz proboszcz odmówił modlitwę. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem”. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Na stole wigilijnym znalazły się symbolicznie potrawy wigilijne – krokiet z grzybami. Podczas uroczystości wręczona została nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie na najładniejszą klasową dekorację świąteczną. Laureatem konkursu została kl. VII, której choinką zauroczona jest cała społeczność szkolna. Podczas wigilii Nikola Jucha (kl. VIA) i Michał Karpiński (kl. VIB) zaprezentowali świąteczne utwory w j. angielskim. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2020 w pełni sił, z nową energią do pracy i do nauki.

Opr. K. Raczkowska