W ostatnim tygodniu w czwartek i w piątek, kiedy dzieci były w szkole- chętni uczniowie klasy 1 i 2 PSP w Lubszy pod okiem nauczyciela świetlicy wykonali prace w grupach na konkurs zorganizowany przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Plakaty, które wykonały dzieci były tworzone  w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”. Celem konkursu było wdrażanie troski o poprawę stanu jamy ustnej u dzieci oraz jednocześnie zapobieganie próchnicy. Dzieci miały doskonałą wiedzę na temat potrzeby kontrolnych wizyt u stomatologa oraz systematyczności w zachowaniu higieny zębów. Uczniowie z zaangażowaniem i głowami pełnymi pomysłów wspólnie pracowali nad wykonaniem plakatów. Współpraca nie była łatwa, ponieważ dzieci musiały uzgodnić między sobą technikę, formę oraz treść przekazu. Finalnie jestem z nich bardzo dumna, bo poradzili sobie znakomicie i swoją pracę wykonali znakomicie. Trzymamy kciuki za wyniki konkursu.”

Życzę spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.
Pozdrawiam Katarzyna Maciejewska