Przedszkole – Lubsza

 

 

Zajęcia integracyjne z Rodzicami pt. „Mamo, tato bawimy się”

Dnia 6 czerwca 2016r. w grupie Maluszków odbyły się zajęcia integracyjne z Rodzicami pt. „Mamo, tato bawimy się” – prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego        W. Sherborne.

Celem zajęć było wzmacnianie więzi emocjonalnej dziecka z Rodzicami, rozwijanie świadomości własnego ciała i przestrzeni, zdobywanie pewności siebie              i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu, wyrażanie swoich uczuć i emocji w sposób nie werbalny, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, integracja grupy ( dzieci, Rodziców         i nauczycieli), rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej, zaspokajanie podstawowej potrzeby bezpieczeństwa, potrzeby ruchu, potrzeby nawiązywania kontaktu z innymi.

Wszyscy uczestnicy zajęć przywitali się piosenką „Woogie boogie”, następnie witali się swoimi częściami ciała. Dzieciom najbardziej podobała się zabawa przechodzenie przez kładkę czyli po plecach leżących rodziców.

Wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu połączonego z wysiłkiem fizycznym.

Wszystkim Rodzicom, którzy brali udział w zajęciach serdecznie dziękujemy.

Marta Świder    ,   Maria Puszkiewicz

 

 

******************

 

Wesołe dźwięki filmowej piosenki w Brzeskim Centrum Kultury.

09.05.2016r. nasze przedszkolaki wzięły udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych „Wesołe dźwięki filmowej piosenki”. Przeprowadził je TEATR SHOW w Brzeskim Centrum Kultury. Za pomocą przedmiotów codziennego użytku dzieci tworzyły różne efekty dźwiękowe: szum morza, wiejący wiatr, zdziwienie. Podkładały głosy pod filmowe postaci. Z całości warsztatów powstanie reportaż o charakterze „wideolekcji” na temat pracy nad kreowaniem dźwięków, który wkrótce będziemy mieli możliwość obejrzeć 

13237810_1700598480194328_1741167610400075547_n

 

******************

Pierwsze spotkanie z szachami w przedszkolu

Dnia 27.04.2016r. nasze przedszkole odwiedził Pan Andrzej – tato Antka z grupy średniaków w ramach akcji „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Jako szachista opowiedział dzieciom na czym polega gra w szachy, nauczył dzieci nazw figur, pokazał swoje zdobyte puchary oraz przyniósł dużą szachownicę. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, niektóre z nich zobaczyły szachy po raz pierwszy. Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja, dzieci mogły próbować grać w szachy przez cały tydzień na wypożyczonej szachownicy. Zabawy i kolejki do gry nie było końca! Jeszcze raz dziękujemy tacie Antka za poświęcony czas naszym przedszkolakom, oraz zachęcamy innych rodziców do wyjawienia swoich talentów 😉 

13179293_1700558813531628_2929648782271869623_n

 

Wiosna

Za oknami szaro-buro, a w naszym przedszkolu robi się coraz bardziej wiosennie. W piątek zasadziliśmy cebulki różnorodnych kwiatów, poznaliśmy zasady sadzenia, dbania o kwiaty i czekamy tylko na efekty naszej ciężkiej pracy w naszym kąciku przyrodniczym. 

 

 

*************

Urodziny Mai z grupy maluszków

***************

Od zamierzchłych czasów istniał na wsi zwyczaj żegnania zimy i witania wiosny. Odchodzącą zimę wyobrażała wielka słomiana kukła zwana „Marzanną”. Na Śląsku w tzw. Białą Niedzielę odświętnie ubrane dziewczęta ze śpiewem wynosiły Marzannę i wrzucano ją do wody. Małe dziewczynki przynosiły zielony gaik – maik, który wyobrażał nadchodzącą wiosnę.

Dzisiaj tj. 21 marca grupa starszaków zaprezentowała się w przedstawieniu „jak wiosna przyjść chciała” dla wszystkich swoich kolegów i koleżanek z przedszkola. Wspólnie bawili się przy piosenkach o Wiośnie. Każda grupa zrobiła piękny prezent dla pani Wiosny. Maluszki kolorowały wianek, średniaki wyklejały kwiaty do kosza, a starszaki wykonały bociany i motyle aby udekorować suknię pani Wiośnie (wystawa w korytarzu przedszkola).

Po obiedzie dzieci przeszły korowodem z Marzanną wokół przedszkola. Marzanna została spalona w bezpiecznym miejscu.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w powitaniu WIOSNY. Staramy się o pielęgnowanie tradycji narodowych i regionalnych, stosując różne metody i formy pracy z dziećmi.

********************

Bal karnawałowy 2016 w Przedszkolu w Lubszy

 

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.
W dniu 29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po obiadku dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w Elssy, Anny, królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały.
Pani animator wesołej zabawy pożyczyła, i nasz tegoroczny bal otworzyła. W Sali GOK w Lubszy, słychać było skoczne nutki. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Pani fotograf wykonała pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopaka i ślicznej dziewczynki. Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocniły wiarę we własne możliwości, wzmacniały poczucia własnej wartości, Bal dostarczył wszystkim wiele radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok…

**********

Królowa Śniegu”

Dnia 08.12.2015r. pojechaliśmy autobusem do Opola do Teatru im. Jana Kochanowskiego na spektakl „Królowa Śniegu”. Przedstawienie było przepiękne, ale także pouczające. Bardzo spodobał się nam również bliski kontakt z aktorami. Z zadowoleniem wracaliśmy do przedszkola.

 

 

************************

Mikołajki

Czwartego grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci. Przedszkolaki przekonały się, że każde z nich może zostać Świętym Mikołajem, czyli osobą, która bezinteresownie pomaga innym ludziom, jak i zwierzętom.

 

 

**************************

Urodzinki w przedszkolu

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka, przygotowujemy w sali kącik urodzinowy, aby podkreślić wagę tego święta.

 

****************

PILNE !!!!!

EKO-PODWODNY ŚWIAT

Nasze przedszkole z Lubszy bierze udział w konkursie ekologicznym Buliba.
Aby wygrać fantastyczne nagrody należy głosować na pracę wykonaną przez naszych przedszkolaków.
Nagrody przewidziane są zarówno dla przedszkola,

jak i dla głosujących.
Drodzy Rodzice i przyjaciele liczymy na Wasze wsparcie!

Codziennie głosujcie na naszą pracę!

 

EKO-PODWODNY ŚWIAT – ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W LUBSZY

http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/


Zasady dla głosujących

Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się
w dniu 27 listopada o godzinie 12.00
i będzie trwało do godziny 23.59 do dnia 1 grudnia 2013.

Na prace konkursowe może głosować każda osoba
będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.

bulibu.logowanie.pl
http://www.buliba.pl/logowanie.html

Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących
wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu
na ulubione prace konkursowe.
Każdego dnia jedna osoba może oddać 4 głosy na 4 różne prace.
Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną!
Do wygrania wspaniałe nagrody!

Jeśli nie masz jeszcze konta na Buliba.pl zarejestruj się!
Rejestracja  jest bardzo prosta i całkowicie darmowa.
Oprócz udziału w konkursie umożliwia również korzystanie w pełni
z serwisu z grami i piosenkami dla dzieci Buliba.pl!

*********************************

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

I NADANIE GRUPOM NAZW

Dnia 30.10.2014r. o godzinie 13.00 w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na przedszkolaka i nadanie grupom nazw.

 Pani Dyrektor przywitała wszystkie dzieci, rodziców i  społeczność przedszkolną. Następnie dzieci z wszystkich grup przedstawiły program artystyczny pełen piosenek, wierszy i skocznych tańców, po którym nastąpiło pasowanie. Grupa starszaków otrzymała nazwę „Smerfy”, grupa średniaków „Motylki”, a najmłodsza grupa maluchów „Słoneczka”.

 

 

Po oficjalnym Pasowaniu i nadaniu nazw grupom przedszkolaki otrzymały piękne, kolorowe dyplomy , ale nie był to jeszcze koniec niespodzianek. Na dzieci czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców i personel placówki.

…………………………………

Dzień ziemniaka

Dnia 19 września 2014 r .  zorganizowana została wycieczka autokarem do gospodarstwa rolnego w Piastowicach do państwa Merkwów. Celem wycieczki było pożegnanie lata jak również zapoznanie dzieci e wzrostem ziemniaków w naturalnym środowisku przyrodniczym na polu.

Dzieci miały możliwość zobaczyć w jaki sposób wykopuje się ziemniaki, jak wygląda kopaczka, a także brały czynny udział w zbieraniu ziemniaków. Każde dziecko miało swoje wiadereczko z piaskownicy. Po wspólnej pracy była pieczona kiełbaska, ziemniaki, napoje. Ciasto, owoce, lody były poczęstunkiem przygotowanym przez panią Emilię Merkwa (babcia Karoliny).

 

Dzieci mogły korzystać z huśtawek,  zjeżdżalni, grać w piłkę, a przede wszystkim obcować, bawić się na łonie przyrody.  Czas minął nam szybko i przyjemnie. Wszyscy wracaliśmy bardzo zadowoleni o czym świadczyły radosne, uśmiechnięte twarze dzieci.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Merkwom za stworzenie miłej i przyjemnej atmosfery w czasie pobytu w gospodarstwie.