SKKT WYDARZENIA

bpttk01Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze

Wielka Sowa

 szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych

 

( dokument do pobrania )

Wielka Sowa – wycieczka

***********

Wysokość składki członkowskiej PTTK na rok 2020:

1) 40,00 zł za każdą osobę opłacającą składkę normalną (osoba dorosła).

2) 25,00 zł za każdą osobę opłacającą składkę ulgową (składka ulgowa dot. rodzica/opiekuna prawnego opłacającego składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią – składka rodzinna).

3) 20,00 zł za każdą osobę opłacającą składkę ulgową młodzieżową.

4) 17,00 zł za każdą osobę opłacającą składkę ulgową młodzieżową wnoszoną za okres od 1 września 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku.

5) 300,00 zł dla członków wspierających PTTK – zapraszamy wszystkich chętnych i życzliwych do wsparcia naszego koła SKKT „WŁÓCZYKIJE” poprzez przystąpienie w nasze szeregi.

Podstawa prawna :

( dokument  PDF do pobrania )

Składki członkowskie PTTK na rok 2020

 

 

Wstępne propozycje wycieczek

( dokument w programie Power Point – proszę kliknąć w link w celu pobrania  )

SKKT PROPOZYCJE WYCIECZEK

Konkurs logo-SKKT

***********

SPOTKANIE Z NOWYMI CZŁONKAMI PTTK

Dnia 9 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubszy odbyło się spotkanie nowo przyjętych członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Podczas spotkania, na które przybyli wraz z rodzicami zaproszeni uczniowie opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Włóczykije” Renata Wadówka przedstawiła działalność koła, jego strukturę, korzyści wynikające z członkostwa PTTK oraz propozycje i zasady uczestnictwa w organizowanych imprezach. W formie prezentacji przedstawiono fotorelację z pierwszej już wycieczki na górę Borówkową, która odbyła się w październiku tego roku. Ponadto zaprezentowano plan wycieczek/imprez na rok 2020 i ogłoszono konkurs na logo SKKT „Włóczykije”. Czekamy na Wasze propozycje.

Zadaniem SKKT jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży turystyki i krajoznawstwa, które związane są zarówno z działalnością dydaktyczną, wychowawczą, jak i profilaktyczną szkoły. Program został napisany i funkcjonuje w szkole w Lubszy z filią w Dobrzyniu jako innowacja pedagogiczna, której autorem jest Renata Wadówka. Obecnie koło zrzesza 52 członków i jest aktywnie wspierane przez dyrekcję szkoły oraz zarząd brzeskiego oddziału PTTK, w którego strukturach funkcjonujemy. Osoba, która jest posiadaczem legitymacji z opłaconą składką PTTK jest pełnoprawnym członkiem PTTK.

Na uroczystość wręczenia legitymacji PTTK przybyli wszyscy zaproszeni goście za co serdecznie dziękuję. Wśród nich Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, Dyrektor PSP w Lubszy Agata Czechowska, Prezes PTTK Ziemi Brzeskiej Wilhelma Barańska, wiceprezes ds. młodzieży Elżbieta Kużdżał.

Prezes PTTK Wilhelma Barańska wraz z wiceprezes Elżbietą Kużdżał uroczyście wręczyły dzieciom i młodzieży legitymacje wraz z odznakami PTTK. Nie obyło się również bez niespodzianek. Nowi członkowie otrzymali również upominki.

Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Rodzicom za wspieranie pasji turystycznych u dzieci, darczyńcom i tym którzy wspierają naszą działalność finansowo i pozafinansowo – państwu Katarzynie i Marcinowi Haręza, Annie i Maciejowi Czarny. Dyrekcji za pomoc w wszelkich podjętych inicjatywach na rzecz uczniów i szkoły, wójtowi za wsparcie naszej idei i wskazanie jak bardzo jest istotna w środowisku naszej gminy, nowemu członkowi PTTK, nauczycielowi naszej szkoły Robertowi Michalakowi za zaangażowanie, pracę opiekuńczą i społeczną na rzecz naszego koła oraz obsługę organizacyjną uroczystości – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Gratulujemy wszystkim wędrowcom kondycji i życzymy rozwijania podróżniczych pasji z naszym kołem! Do zobaczenia na szlaku.

Opiekun SKKT „Włóczykije” Renata Wadówka

************************************************************

ZAPROSZENIE

Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „WŁÓCZYKIJE”

serdecznie zaprasza

członków SKKT przy PSP w Lubszy z filią w Dobrzyniu

wraz z bliskimi oraz sympatykami naszego koła

na uroczyste wręczenie legitymacji członkostwa PTTK

 które odbędzie się w sali gimnastycznej w SP w Lubszy

dnia 9 grudnia 2019 r. o godz. 16.00

opiekun SKKT „Włóczykije”

Renata Wadówka

 

znak_pttk_jpg

Poniżej fotorelacja z pierwszej wycieczki w ramach szkolnego koła :-)