Biblioteka szkolna

biblioteka

rotate

„ Przeczytaj mnie, proszę” – pod takim tytułem odbywają się w co drugą środę zajęcia promujące czytelnictwo.  Skierowane są one do uczniów klas I-III, przebywających w świetlicy szkolnej.

Celem zajęć jest:

– propagowanie czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych

– wypożyczanie książek ze szkolnej biblioteki

– słuchanie pięknego czytania nauczyciela

– utrwalanie wiadomości przyrodniczych w oparciu o albumy i książki przyrodnicze z biblioteki

– poznanie twórczości różnych pisarzy i poetów

– poznanie księgozbioru biblioteki szkolnej

– wyrażanie emocji przez uczniów podczas słuchania czytanych tekstów

– oglądanie prezentacji multimedialnych

– tworzenie prac plastycznych

Dotychczas uczniowie oglądali książki i albumy o dzikich zwierzętach z najbliższego otoczenia, słuchali informacji o ich wyglądzie i życiu. Poznali zabawne wierszyki o kilku zawodach, a także oglądali prezentacje multimedialne o Kubusiu Puchatku i procesie powstawania książki. Wymierną korzyścią zajęć jest to, że uczniowie chętnie wypożyczają książki ze szkolnej biblioteki i być może połkną bakcyla czytelniczego.

Opr. I. Tworowska

 

 

W dniu 27 września uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Jednak  aby się nimi stać, musieli zmierzyć się z różnymi zagadkami o książkach i bohaterach bajek. Poznali regulamin biblioteki. Ponadto opowiadali jak należy dbać o książki. Na koniec złożyli czytelnicze ślubowanie, otrzymali karty czytelnika. Każdy z nich wypożyczył swoją pierwszą książkę. Życzymy wszystkim Pierwszakom wspaniałych przygód z książkami i zachęcamy do korzystania z księgozbioru bibliotecznego. Każdy znajdzie tu ciekawą książkę.

20190927_092228 (600 x 600)

I. Tworowska
B. Bilska