IMG_20181004_084931 (337 x 600)

Sukcesy i awanse do finału wojewódzkiego

 

W rozegranym dzisiaj Memoriale im. Anny Lityńskiej , będącym jednocześnie Mistrzostwami Powiatu w biegach przełajowych nasza reprezentacja zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół , a czwórka zawodników uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego , który odbędzie się 10 października w Lasocicach . Należy dodać  , iż zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania dystans 1000 m. 1500 m. oraz 2000 m. 

Reprezentantami naszej szkoły w Finale Wojewódzkim zostali :

Dawid Gromnicki , Mateusz Mozoła , Dawid Jakubowski oraz Antonina Mykita .

Gratulujemy !!!!!

                                                      Język otwiera drzwi!

                            Dnia 26 września nasza szkoła dołączyła się do obchodów

                                  Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie tego święta.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazania się znajomością języka obcego – j. angielskiego oraz j. niemieckiego przystępując do egzaminu o różnym stopniu biegłości językowej. Uczniowie kl. IV-VIII mieli za zadanie wylosować zestaw pytań w j. obcym od egzaminatorów (uczniów kl. VIII), a następnie udzielić prawidłowej odpowiedzi na trzy pytania. Każdy uczestnik, który udzielił poprawnych odpowiedzi otrzymał znaczek – flagę Wielkiej Brytanii bądź flagę Niemiec. Bardzo wysoka liczba uczniów, którzy uzyskali tytuł Eksperta Języków Obcych świadczy o ich doskonałym opanowaniu umiejętności językowych.

Uczestnikom obchodów, jak i egzaminatorom towarzyszył duch rywalizacji oraz uśmiech triumfu na twarzach zwycięzców.

Opr : Anna Zimny,  Małgorzata Birecka

Uwaga !!! ogłoszenie o naborze dzieci

 

IMG_20180920_115601

 

 

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z wychowawcami klas , które odbędzie się 18.09.2018 r. o godzinie 16.00

 

Nabór dzieci i nauczycieli do projektu „Stawiamy na przedszkolaki w Gminie Lubsza”

Informujemy, że w dniach od 10 do 14 września 2018 r. prowadzony jest nabór dzieci i nauczycieli do projektu Stawiamy na przedszkolaki w Gminie Lubsza realizowanego przez Gminę Lubsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)

Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Oferowane wsparcie obejmuje:

  1. Rozszerzenie oferty Ośrodków Wsparcia Przedszkolnego w Gminie Lubsza tj. Przedszkola w Kościerzycach, Lubszy i Mąkoszycach o zajęcia dodatkowe

W ramach zadania zrealizowane zostaną zajęcia dla 135 dzieci z 3 OWP w Gminie Lubsza. Do realizacji zaplanowano

A) Zajęcia kształtujące i rozwijające kompetencje kluczowe:

ZSP w Lubszy-240h:

  • Zajęcia stymulujące rozwój – Kodowanie na dywanie- 80h (2gr.x15os. (4×0,5h/msc/gr.)
  • Zajęcia muzyczno – taneczne -80h 1gr.x 15os. (4h/msc/gr.),
  • Zajęcia teatralne-80h 1gr.x 20 os. (4h/msc/gr.)
  • B) Zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w przedszkolu w zakresie stwierdzonych deficytów, z uwzględnieniem indywidualnej pracy z dzieckiem 3 i 4l.:
  • W Lubszy-520h:

    • Zajęcia korekcyjno kompensacyjne 3gr.x6os. (4×0,5h/msc/gr.)
    • Indywidualne zajęcia logopedyczne 20os. 1h(4 x 15min)/msc/os. tj. 10h/rok/os.
      1. Doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji 9 nauczycieli OWP do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym:

        ZSP w Lubszy:

Harmonogram dowozów dzieci do i ze szkoły

Dowóz do szkoły :

godz. przystanki

07.05 Pisarzowice

07.09 Michałowice kościół przyst.PKS

07.19 Lubsza szkoła

07.30 Szydłowice

07.37 Błota

07.40 Leśna Woda

07.47 Dobrzyń

07.55 Lubsza szkoła

*********************

odwóz                                                                          odwóz

godz. przystanek                                             godz. przystanek

14.35 Lubsza szkoła                                   14.35 Lubsza szkoła

14.43 Dobrzyń                                             14.43 Dobrzyń

14.49 Leśna Woda                                       14.46 Błota

14.52 Błota                                                  14.51 Szydłowice

14.58 Szydłowice                                        14.56 Michałowice kościół przys.                                                                                                                                                   PKS

15.03 Michałowice kościół przys.PKS 

15.08  Pisarzowice                                    15.00 Pisarzowice

/ 1 , 3 , 5 / kurs wykonywany w               / 2 , 4 / kurs wykonywany we  wtorki i                                    poniedziałki , środy i piątki                    czwartki                            

*****************

odwóz                                                     odwóz

godz. przystanek                          godz. przystanek

15.30 Lubsza szkoła                    15. 30 Lubsza szkoła

15.38 Dobrzyń                             15.35 Piastowice

15.44 Leśna Woda                      15.49 Dobrzyń

15.47 Błota                                  15.55 Leśna Woda

15.53 Szydłowice                       15.58 Błota

15.58 Michałowice kościół

przys.PKS                                16.04 Szydłowice

16.03 Pisarzowice                 16.09 Michałowice przst. PKS

                                                  16.15 Pisarzowice

/ 1 – 4/ kurs wykonywany od

poniedziałku do czwartku                     / 5 / kurs wykonywany w piątek

*****************

W dniu 3.09.2018 ( poniedziałek ) odwóz dzieci ze szkoły nastąpi o godz.10.45

Dzieci szkolne : Lubsza – Dobrzyń – Leśna Woda – Błota – Szydłowice – Michałowice – Pisarzowice .

Dzieci przedszkolne – godz. 14.43 – Dobrzyń – Błota – Szydłowice

Żegnajcie wakacje !!!                   

      :-(:-(:-(

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

3.09.2018 – rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

23.10.2018 – dzień Patrona Szkoły

1-2 .11.2018 – dni wolne od zajęć edukacyjnych

22.12.2018 – 1.01.2019 – świąteczna przerwa w nauce szkolnej

28.01.2019 – 10.02.2019 – ferie zimowe

15,16,17.04. 2019 – egzamin klas ósmych

18- 23.04.2019 – wiosenna , świąteczna przerwa w nauce szkolnej

1-3.05.2019 – dni wolne od zajęć edukacyjnych

21.06.2019 – zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zebrania klasowe :

18.09.2018 – Lubsza

19.09.2018 – Dobrzyń

13.11.2018 – Lubsza

14.11.2018 – Dobrzyń

18.12.2018 – Lubsza

19.12.2018 – Dobrzyń

22.01.2019 – Lubsza

23.01.2019 – Dobrzyń

19.03.2019 – Lubsza

20.03.2019 – Dobrzyń

14.05.2019 – Lubsza

15.05.2019 – Dobrzyń

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uprzejmie informujemy , że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się :

Dobrzyń –  msza św. godz. 8.00 , następnie ok.  godz. ok. 8.45 przejście do szkoły i spotkanie z wychowawcami klas .

Lubsza – msza św. godz. 9.00. Po mszy przejście do szkoły i spotkanie z wychowawcami klas .

Wszystkich serdecznie zapraszamy !!! :-)