W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 13 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów kl. III i V wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.Podczas występu w oprawie dekoracji, prezentacji multimedialnej oraz bajki animowanej uczniowie recytowali wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Na koniec dumnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Zapraszamy do obejrzenia filmików i zdjęć z naszej akademii.
Przygotowanie akademii: A. Gamota wych. Kl.V i R. wadówka wych. Kl. III
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które w naszej szkole obchodzimy corocznie. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
W naszej szkole odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Domowego Schroniska dla zwierząt w Rogalicach, prowadzonego przez Marię Kołodziejek. Zbiórka trwała cały październik. Chętni uczniowie przynosili karmę, koce, zabawki, kosmetyki i to wszystko co potrzebne jest w utrzymaniu zwierząt. Zebrane dary zostały dostarczone do schroniska. Opiekunem i organizatorem akcji była p. Beata Boczek. Dziękujemy wszystkim, tym którzy wzięli udział w naszej zbiórce i przyczynili się do rozwijania empatii. A teraz zapraszamy Was do galerii zdjęć, abyście zobaczyli jaki niezwykły gość odwiedził nas tego dnia. Zdradzę Wam tylko, że ma na imię Orbis, jest dżentelmenem i wnosi wiele radości w codzienne życie.
Wszyscy pamiętamy sławną lekcję kleksografii przedstawioną w książce pt. "Akademia Pana Kleksa". Zainspirowani światem fantazji robiliśmy kleksy na arkuszu papieru, który następnie składaliśmy na połowę i odczytywaliśmy różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Próbowaliśmy również pisać atramentem z kałamarza jak robiła to dawniej Tosia z „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej. Jedno jest pewne, szkoła na przestrzeni minionych lat bardzo się zmieniła. Jak? Oceńcie sami. Nasze arcydzieła można zobaczyć na zdjęciach.