Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Lubszy

Wycieczka klas młodszych do Zaginionego miasta Rosenau

Uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się do Pokrzywnej, gdzie znajduje się obiekt rekreacyjno-sportowy "Zaginione miasto Rosenau". Przy sprzyjającej pogodzie mogliśmy korzystać z różnych atrakcji oferowanych na miejscu. Był gabinet luster, w którym słychać było salwy śmiechu. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach kino 7D.  Jednak nie każdy odważył się w nim zasiąść na kilka minut, by poczuć efekty specjalne. Był też przejazd kolejką po obiekcie. Starsi uczniowie mogli skorzystać z karuzeli i ślizgu na oponie. Park wodny również stanowił dla uczniów atrakcję. Mogli oni obserwować wodę w różnych urządzeniach, szukać złota, pluskać się w wodzie. Jednak największą atrakcją był park linowy. Każdy, kto czuł się na siłach, mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wytrzymałość, zwinność, przemóc strach i przejść przez długi korytarz zawieszony w powietrzu, oczywiście odpowiednio zabezpieczony;-).  Na koniec udaliśmy się na obiad w postaci pysznych pierogów i kompotu. Dzieci nie zapomniały o kupnie pamiątek. Radośni, pełni wrażeń i nieco zmęczeni, wróciliśmy do domu. Miło będziemy wspominać pobyt w Pokrzywnej.    
Opr. I. T.