Organizatorem
konkursu był Urząd Gminy w Lubszy. Konkurs zorganizowany został w ramach
kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz budowania świadomości ekologicznej w
zakresie ochrony środowiska w gminie Lubsza.
Celem konkursu było:
- zgłębianie zasad
właściwego postępowania z odpadami, zasad recyklingu
- kształtowanie
właściwej postawy wobec środowiska naturalnego
- zachęcanie do
selektywnej zbiórki odpadów
- pobudzanie
aktywności artystycznej
Przedmiotem konkursu
było wykonanie pracy stworzonej w 100 % z odpadów surowcowych takich jak:
plastikowe butelki, kartony, puszki, rolki po papierze, korki plastikowe czy
inne odpady przeznaczone do recyklingu.
Uczniowie, którzy
wzięli udział w konkursie zaprezentowali niezwykle twórcze prace. Sami zobaczcie!
A działo się wiele…
Marzec był dla nas wyjątkowo aktywnym miesiącem.
Między naukę wśród szkolnych ławek wpletliśmy wiele form aktywności. Jak to
mówią „w marcu jak w garncu” i nie mamy tu na myśli pogody, raczej kalendarz
wydarzeń tego miesiąca. Zaczęliśmy od świętowania Dnia Kobiet, następnie
przyrodniczy projekt badawczy „wzrastanie roślin”, kolejno odbyły się zajęcia
warsztatowe „segregacja odpadów”. Następnie wyruszyliśmy rowerami w las w poszukiwaniu wiosny , a wiosenno-
świątecznym śniadaniem i poszukiwaniem pisanki wielkanocnej kończyliśmy ten
jakże bardzo aktywny miesiąc, który dostarczył nam wiele wrażeń i przeżyć. Mamy nadzieję, że będziecie je podzielać czytając
nasze relacje i oglądając zdjęcia z tych wydarzeń.
W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 13 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów kl. III i V wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.Podczas występu w oprawie dekoracji, prezentacji multimedialnej oraz bajki animowanej uczniowie recytowali wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Na koniec dumnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Zapraszamy do obejrzenia filmików i zdjęć z naszej akademii.
Przygotowanie akademii: A. Gamota wych. Kl.V i R. wadówka wych. Kl. III
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które w naszej szkole obchodzimy corocznie. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
W naszej szkole odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Domowego Schroniska dla zwierząt w Rogalicach, prowadzonego przez Marię Kołodziejek. Zbiórka trwała cały październik. Chętni uczniowie przynosili karmę, koce, zabawki, kosmetyki i to wszystko co potrzebne jest w utrzymaniu zwierząt. Zebrane dary zostały dostarczone do schroniska. Opiekunem i organizatorem akcji była p. Beata Boczek. Dziękujemy wszystkim, tym którzy wzięli udział w naszej zbiórce i przyczynili się do rozwijania empatii. A teraz zapraszamy Was do galerii zdjęć, abyście zobaczyli jaki niezwykły gość odwiedził nas tego dnia. Zdradzę Wam tylko, że ma na imię Orbis, jest dżentelmenem i wnosi wiele radości w codzienne życie.
Wszyscy pamiętamy sławną lekcję kleksografii przedstawioną w książce pt. "Akademia Pana Kleksa". Zainspirowani światem fantazji robiliśmy kleksy na arkuszu papieru, który następnie składaliśmy na połowę i odczytywaliśmy różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Próbowaliśmy również pisać atramentem z kałamarza jak robiła to dawniej Tosia z „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej. Jedno jest pewne, szkoła na przestrzeni minionych lat bardzo się zmieniła. Jak? Oceńcie sami. Nasze arcydzieła można zobaczyć na zdjęciach.